Kedim Dali

PitaPata Cat tickers

19 Şubat 2010 Cuma

hoşgeldin :)

Uzundur, bloguma yazı yazamamış olmam beni ara ara rahatsız ediyordu. Çok yoğun bir dönem geçirdim. Evlilik teklifi, evlilik öncesi ailelerin tanışması nişan nikah töreni ve ev hazırlıkları, tüm bunlar olurken yoğun iş temposu derken evlendik veeee arada bir 4 aylık anlatım boşluğu oluştu. Şimdi zaman buldukça yazmak istiyorum.
Hayatımda bambaşka bir durum var… hamileyim…


Bu bir beklenmedik bir netice değildi zaten, ama yine de heyecan endişe mutluluk karmakarışık bir duygu seli içinde kaldım. Aslında sevgili kocam M.Ö. ile 15 şubatın akşamında evde yaptığımız test ile şu anda kırık pirinç tanesi kadar olan embriyomuzun varlığından haberdar olduk. 3 gece doğru dürüst uyuyamadım, genel bir stres kocaman bir ACABA, sevinç,cahillik (bilgisizliğimin) endişesi, korku, gebelik korkusu, doğum korkusu, , gurur, sevgi, hayret, şükran, umut , geleceğe dair güzel temenni ve MUTLULUK içindeyim.Ve ben ancak dün gece rahat bir uyku çekebildim.
16 şubatta sevgili M.Ö. ile Dr. C. Hnm’a gittik ve bizimkinin sadece 6.9 mm olduğunu söyledi. Ben heyecandan dalmışım cm sanıyorum, aman fasülyem bir tanem derken Sevgili dostum F. bana milimetre ölçüsünde olduğunu söyledi. Heeeeeee öle mi??? Aman bu daha küçük bir şey hahahaha embriyo :)

Hemen ilk fırsatta 2 kitap aldık, yavaştan okumaya başladık :) ama uykum geliyor ve okumaya başlar başlamaz gözlerim kapanıyor. Dur bakalım daha çok vaktimiz var.
Bu arada platese başlamak istiyordum hatta kayıt bile yaptırmıştım, daha ilk dersimi bile alamadan iptal oldu… ama içimde kalacak doğum sonrası mutlaka gitmek istiyorum…
Daha herkese söylemedik, geleneksel aman bir şey olursa üzülmesin kimse sonra bir de dert anlatma derdim olmasın diye düşünürken oldukça hızlı yayılır oldu… ben de boşverdim napayım artık.. kısmetimizde varsa emriyomuzu içimde büyütmek, doğurmak, dünyada büyütmek ve onu yaşamak olacaktır. Tevekkül ettim.
Hoş geldin rahmime, bize! Umarım rahat, huzurlu ve sağlıklı bir 9 aylık bir dönemimiz olur!

5 yorum:

 1. canım, harika bir hamilelik dönemi seni bekliyor eminim, yepyeni deneyimler, heyecanlar, mutluluklar yaşayacaksın, eee ben de senin hamilelik koçun olarak her zaman yanındayım canım arkadaşım :) minik pirinç tanesi, hoşgeldin aramıza :)))

  YanıtlaSil
 2. :))) saol canım! inşallah!

  YanıtlaSil
 3. Hayırlı olsun arkadaşım...
  Rahat bir hamilelik olsun, rahat bir doğum olsun.
  Bebişinle birlikte güzel bir ömrünüz olsun...

  YanıtlaSil
 4. canım çok teşekkür ederim.hayırlısı inşallah...

  YanıtlaSil
 5. kolaylıklarla geçen bir hamilelik sürei olur inşallah... ben yeni anne olarak sana tavsiyem bolbol resim çektirmek ve rahat olamk.. ne kadar rahat olursan işler o kadar kolay olur..

  YanıtlaSil